Našim poslaním nie je zákazníkovi nábytok iba predať a namontovať, ale aj zaistiť aby mu tento vydržal aj na mnoho nasledujúcich rokov.

V rámci popredajnej starostlivosti a budovania dlhodobých vzťahov sme vás pripravili stručný a prehľadný návod na údržbu vášho nábytku podľa typov použitých materiálov.

Ak si nie ste istí aké materiály máte vo svojom nábytku na mieru, bez váhania nám napíšte email. Archivujeme dokumentáciu z každej zákazky a vieme vám presne povedať, aké materiály boli u vás použité.

Matný lak

Dvierka aj všetky horizontálne plochy, ktoré sú lakované s matným lakom je vhodné na pravidelnej báze utierať jemne s antistatickou utierkou od prachu. V prípade, že povrch má na sebe nečistoty, tieto odporúčame najprv jemne utrieť bavlnenou a vo vlažnej vode navlhčenou handričkou. V prípade, že nečistoty naďalej odolávajú, je možné použiť PH neutrálny univerzálny čistič ( napríklad na riad ) s teplou vodou a bavlnenou handričkou. Vo všetkých prípadoch sa nesmie umývať s tlakom – drhnúť. Umývaná plocha môže stratiť matný vzhľad a prejsť do saténového odlesku. Lokálne poškodenia v matnom laku nie je možné opraviť, v takomto prípade je nutné prelakovať celý dielec, pričom sa môže stať, že nedokážeme nalakovať 100% identický odtieň.

Lesklý lak

Dvierka aj všetky horizontálne plochy, ktoré sú lakované s lesklým lakom je vhodné na pravidelnej báze utierať jemne s antistatickou utierkou od prachu. V prípade, že povrch má na sebe nečistoty, tieto odporúčame najprv jemne utrieť bavlnenou a vo vlažnej vode navlhčenou handričkou. V prípade, že nečistoty naďalej odolávajú, je možné použiť PH neutrálny univerzálny čistič ( napríklad na riad ) s teplou vodou a bavlnenou handričkou. Prípustné je jemné drhnutie hladkou handričkou. V prípade, že sa na dielcoch vyskytne škrabanec, je vo väčšine prípadov možné tento odborne preleštiť bez nutnosti prelakovania.

Olejovaná škárovka a masív

Olejované povrchy je nutné priebežne podľa intenzívnosti používania periodicky preolejovať, minimálne však 1x ročne. Olejované povrchy sú odolné voči vínu, pivu, kolovým nápojom, káve, čaji, ovocnej šťave, mlieku a vode. Je vhodné ich pravidelne utrieť vlhkou handričkou, nedrhnúť. Neodporúčame nechať stáť vodu na olejovaných povrchoch – v prípade, že nebol povrch dlhšie ošetrený, môže prísť k preniknutiu vody na podkladové drevo.

Fóliované dvierka

Na čistenie používajte antistatický sprej PRONTO proti prachu multifunkčný a výhradne mäkkú bezšvú handričku zo 100% bavlny. Nikdy nepoužívajte na údržbu abrazívne látky (tj. Látky drsné, hrubé, odierajúce – na báze piesku, prášku či iného brusiva). Používajte výlučne mäkkú handričku zo 100% bavlny. Pozor na lacnejšie utierky, ktoré majú okraje obšité syntetickou niťou, ktorá môže poškriabať povrch. V prípade hrubých, zaschnutých nečistôt použite na odstránenie roztok vody a saponátu. Po odstránení hrubých nečistôt je nutné povrch opäť ošetriť antistatickým sprejom PRONTO a handričkou zo 100% bavlny. Postupujte vždy šetrne.

Prírodná dýha

Dýhované dielce štandardne ošetrujeme voskovým olejom, ktorý je bezúdržbový. Čistiť odporúčame vlažnou vodou, v prípade nutnosti s PH neutrálnymi saponátmi. Na dýhovaných dielcoch Sa nesmie nechať stáť voda, ani napríklad vo forme krúžkov po plechovke / pohári. Dýhované dielce neodporúčame ošetrovať žiadnymi sprejmi na nábytok, nijak leštiť ani čistiť nad rámec tu uvedený.

Laminát

Laminátové dielce nevyžadujú žiadnu priebežnú údržbu. Je možné ich čistiť takmer akýmkoľvek čistiacim prostriedkom. Neodporúčame používať abrazívne čistidlá ani drsné hubky, kefy a podobne.

Nábytkové marmoleum

Vhodné utierať prach antistatickými bavlnenými handričkami. V prípade čistenia je možné použiť vlažnú vodu a PH neutrálny čistiaci prostriedok vhodný na marmoleum.

HPL pracovné dosky

HPL pracovné dosky nevyžadujú žiadnu údržbu a je možné čistiť ich bežne dostupnými čistiacimi prostriedkami v domácnosti. Neodporúčame používať abrazívne prostriedky ani drsné hubky.